Szkła progresywne Varilux – sprawdź czy jesteś prezbiopem!

obraz1

Już od wczesnego dzieciństwa zdolność oczu do ostrego widzenia na wszystkie odległości, czyli akomodacja, osłabia się. Po 40 roku życia soczewka w oku powoli traci swoją elastyczność i zdolność do zmiany mocy skupiającej. Jest to naturalny proces, który dotyczy każdego z nas. Soczewka na tyle się osłabia, że pojawiają się problemy z widzeniem z bliska, przede wszystkim czytaniem. Wtedy właśnie zaczyna się prezbiopia, czyli utrata zdolności akomodacji z wiekiem.

 

Sprawdź czy jesteś prezbiopem odpowiadając na poniższe pytania!
1. Czy odczuwasz większe zmęczenie podczas długiej pracy z bliska?

TAK / NIE

2. Czy po długiej pracy z bliska, czytaniu, pracy przy komputerze miewasz
bóle oczu lub głowy?

TAK / NIE

3. Czy zauważyłeś/-aś, że musisz odsuwać tekst na większą odległość?

TAK / NIE

4. Czy potrzebujesz intensywniejszego światła do czytania lub masz
trudności z odczytaniem znaków w słabym świetle?

TAK / NIE

5. Czy drobny druk, małe znaki czasem się zamazują lub są cały czas
zamazane?

TAK / NIE

6. Czy masz ponad 40 lat?

TAK / NIE

Jeśli na minimum 3 pytania odpowiedziałeś/-aś TAK, to najprawdopodobniej jesteś prezbiopem!

Ale nie martw się. Współczesna technologia znalazła sposób na przedłużenie młodości Twoim oczom!

obraz2

Szkła Varilux są numerem 1, jeżeli chodzi o szkła progresywne przepisywane przez specjalistów na całym świecie. Poznaj produkty Varilux i znajdź idealne szkła dla siebie!

 

varilux11

obraz3

To najbardziej zaawansowane szkła progresywne na rynku, przekraczającegranice, których inne szkła progresywne nie są w stanie pokonać. Są najbardziej spersonalizowanymi szkłami progresywnymi, uwzględniającymi aż 15 parametrów. Zapewniają równowagę w ruchu, szeroki kąt widzenia oraz dynamikę widzenia.
Oto 3 rewolucje technologiczne, dzięki którym możliwa jest dynamika widzenia bez ograniczeń, stabilizacja obrazu w ruchu, szeroki kąt widzenia oraz szybszy czas reakcji:

obraz4

To zaawansowane technologicznie szkła progresywne spersonalizowane, które zapewniają dynamiczne widzenie, równowagę w ruchu, wysoką rozdzielczość widzenia od krawędzi do krawędzi oraz szeroki kąt widzenia. Wykorzystują dwie rewolucje technologiczne, dzięki którym możliwe jest dynamiczne widzenie, wysoka rozdzielczość i szeroki kąt widzenia.

obraz5

To zaawansowane technologicznie szkła progresywne spersonalizowane, zapewniające perfekcyjne odwzorowanie i stabilizację obrazu, wysoką rozdzielczość i szeroki kąt widzenia.

 

obraz6Szkła progresywne Varilux E Series, opracowane dzięki wykorzystaniu zaawansowanychtechnologii Swim Control , oferują użytkownikowi doskonałą jakość widzenia, łatwą adaptację, brak efektu pływania obrazu oraz zminimalizowane zniekształcenia obrazu. Okulary ze szkłami Varilux E Series gwarantują natychmiastową jakość widzenia od momentu ich założenia, niezależnie od wykonywanej czynności: prowadzenie samochodu, zabawa z dziećmi, chodzenie po schodach czy czytanie. Do rodziny szkieł Varilux E Series należą dwa rodzaje szkieł:

obraz7

gwarantują wszystkie zalety soczewek Varilux E Design i są dodatkowo spersonalizowane pod kątem parametrów oprawy użytkownika, dzięki czemu oferują jeszcze lepszą jakość widzenia.

obraz8

Podstawowe szkła z gamy Varilux E Series.

obraz9

Szkła Varilux Physio 2.0 zapewniają wysoką rozdzielczość widzenia na każdą odległość, niezależnie od warunków oświetleniowych. Zostały stworzone i zaprojektowane przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii składającej się z 8 patentów.

Varilux Physio łączy dwie ekskluzywne technologie, pozwalające uwzględnić zmienność źrenicy:

– W.A.V.E. technology 2 ™, metoda kalkulacji soczewek inspirowana
w astronomii, dzięki której otrzymuje się optymalną jakość optyczną,
w każdych warunkach i niezależnie od kierunku patrzenia.

– Zaawansowana Obróbka Cyfrowa, proces produkcyjny, który umożliwia
uzyskanie dokładności do 0,1 mikrona.

obraz10

Szkła Varilux Physio 2.0 są także dostępne z opcją personalizacji pod kątem parametrów oprawy – Varilux Physio f-360 oraz w wersji „Short” dla użytkowników małych opraw.

obraz11

Szkła Varilux Comfort od czasu ich wprowadzenia, stały się „klasyką” wśród szkieł progresywnych. Ze względu na to, że zapewniają doskonałą jakość widzenia, naturalną sylwetkę oraz łatwą adaptację podczas wszystkich codziennych czynności, zostały docenione przez użytkowników:
• Łatwa adaptacja i natychmiastowy komfort widzenia
• Udoskonalone właściwości do wymagań nowoczesnego życia
• Widzenie bliży specjalnie dostosowane do wymagań współczesnych
urządzeń cyfrowych
• Mniej efektów pływania
Szkła Varilux Comfort New Edition są także dostępne w wersji „Short” f-360°.

obraz12
Varilux Liberty® New Edition – podstawowe szkła w gamie Varilux® – sprawiają, że cyfrowa technologia jest teraz dostępna dla każdego, zapewniając użytkownikom ostre i komfortowe widzenie na każdą
odległość.
• Unikalny program LiveOptics
• Cyfrowy proces produkcyjny, zapewniający precyzyjne wykonanie
soczewek

obraz13

 

obraz14

Varilux Starter to szkła z gamy Varilux, które zostały stworzone specjalnie dla młodych prezbiopów, szukających wysokiej jakości i optymalnych rozwiązań za przystępną cenę.
• Proces LiveOptics, dzięki któremu soczewki są przetestowane przez użytkowników przed ich wprowadzeniem do sprzedaży
• 100% cyfrowa konstrukcja i obróbka, które zapewniają szerokie pola widzenia (do 30% szersze w porównaniu do tradycyjnej
obróbki)

obraz15

Połączenie jakości szkieł progresywnych Varilux z technologią Transitions® daje idealne rozwiązanie optyczne na każdą sytuację. Szkła progresywne Varilux Transitions zastąpią nawet 4 pary okularów: okulary przejrzyste do dali, odległości pośrednich i do czytania oraz szkła przeciwsłoneczne adaptujące się do zmiennych warunków oświetleniowych.
Szkła Transitions są dostępne w kolorach: szarym, brązowym i szarozielonym.

obraz16Do soczewek progresywnych, tak jak w przypadku każdej nowości w swoim życiu, musisz się przyzwyczaić. Ostatecznie będziesz dużo bardziej zadowolony ze swojej korekcji niż wcześniej. W przypadku, gdy pojawią się trudności z adaptacją i nie uzyskasz oczekiwanego komfortu widzenia, Twój Optyk wesprze Cię i pomoże wymienić soczewki, jeśli zajdzie taka potrzeba.
100 %satysfakcji lub wymiana!

Skomentuj